„GLOBÁLNÍ VÝCHOVOU ZA SPRAVEDLIVĚJŠÍ SVĚT!“

globalni-vychovaVe školním roce 2011/2012 se naše škola zapojila do tohoto mezinárodního projektu, který je financován z EU z „Programu rozvoje a spolupráce“. Projektu se účastní Velká Británie, Polsko, Česká republika a africký partner Ghana. Je určen žákům V. až IX. tříd ZŠ.
Projekt je zaměřen na podporu učitelů společenských věd, zeměpisu a dalších předmětů. Pomáhá učitelům, aby v rámci průřezového tématu „Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech“ mohli snáze začleňovat rozvojová témata o obživě, obchodu a příčinách chudoby.
Na naší škole se do projektu zapojila paní učitelka Mgr. Blanka Herčíková s žáky páté třídy. Děti se zdarma účastnily výukových programů zaměřených na výše uvedená témata. Lektoři, kteří výukové programy řídili, děti zaujali. Žákům odpoledne strávená s lektory rychle utíkala a navíc získali spoustu zajímavých informací.