• Členové školské rady
    Složení ŠKOLSKÉ RADY na funkční období 2021 - 2024 je následující:
    zástupci zřizovate: Mgr. Milan Javůrek, Ing. Petr Matyáš

Provoz školy vzhledem ke COVID - 19

Provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID – 19.

Informace pro rodiče a žáky.

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k přetrvávající pandemii COVID - 19 Vám tímto předávám informace, které vycházejí z pokynů  MŠMT a ČŠI pro tento školní rok:

ZÁKLADNÍ HYGIENICKÁ PRAVIDLA STANOVENÁ MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ

1. Dodržování zásad osobní a provozní hygieny.
  2. Ochrana úst a nosu (roušky) ve společných prostorách školy - chodby, jídelna - bude nařízena v případě zhoršené epidemiologické situace.
  3. Časté mytí rukou a dezinfekce rukou. Do budovy školy nebudou vpouštěny nemocné osoby. Prosíme dospělé návštěvníky školy i rodiče dětí, aby omezili vstup do školy jen na nejnutnější případy, a to jedině s rouškou.
  4. Místně příslušná KHS Libereckého kraje bude nařizovat speciálně protiepidemická opatření s ohledem na aktuální situaci a místní podmínky.

VLASTNÍ PROVOZ ŠKOLY

1. Škola zahájí školní rok 2020/2021 dne 1. září 2020 v plném rozsahu.
  2. Dne 1. září se žáci dostaví na krátké zahájení do svých kmenových tříd (1. – 5. třída a speciální a praktická třída: 8.00 – 8.45 hodin, 6. – 9. třída: 8.00 – 8.55 hodin).
  3. Žáky prvního ročníku mohou rodiče v rouškách doprovodit do třídy a zúčastnit se slavnostního zahájení školní docházky.
  4. Od žáků se před příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
  5. Povinnost nosit roušky v prostorách škol byla zrušena. Zavedly by se pouze v případě, když by se místně zhoršila epidemiologická situace.
  6. Žáci a osoby s příznaky onemocnění nemohou do školy vstoupit!
  7. Budou omezeny veškeré aktivity, které nejsou pro naplnění ŠVP nezbytné a dochází při nich ke koncentraci vyššího počtu lidí (kulturní a sportovní akce více škol apod.).
  8. Bude rovněž minimalizován kontakt mezi žáky I. a II. stupně.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA

1. U vstupu do školy, v každé učebně, jídelně, v tělocvičně jsou k dispozici prostředky k dezinfekci rukou.
  2. V co nejkratším čase po příchodu do budovy si žáci i dospělí důkladně umyjí ruce, použijí dezinfekční prostředky. Následně každý dodržuje hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole.
  3. Škola postupuje v pravidlech úklidu dle doručeného Manuálu MŠMT a MZd.
  4. Škola je vybavena čistícími a dezinfekčními prostředky.

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT NÁKAZY COVID - 19

1. Prosíme rodiče, aby neposílali do školy děti, které vykazují známky jakéhokoli onemocnění.
  2. Dítě, které bude vykazovat známky onemocnění, bude odděleno od ostatních žáků a bude u něho zajištěn dohled zletilé osoby (zaměstnance školy). Dítěti bude poskytnuta rouška a ihned budou informováni rodiče k bezodkladnému vyzvednutí dítěte ze školy. Rodiče budou rovněž informováni o nutnosti ihned kontaktovat lékaře, který rozhodne o dalším postupu. Škola nemá povinnost aktivně zjišťovat zdravotní stav u jednotlivých dětí.
  3. Žákovi, který trpí chronickým nebo alergickým onemocněním (rýma, kašel,…), bude umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. Toto potvrzení vystavuje praktický lékař pro děti a dorost.

VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ COVID - 19 U ŽÁKA

1. KHS Libereckého kraje provede epidemiologické šetření, kontaktuje školu a sdělí škole další pokyny. Jestliže se škola o onemocnění dozví dříve, ihned kontaktuje KHS Libereckého kraje.
  2. Vyhlášená karanténa se týká okruhu osob, které byly v rizikovém kontaktu. O okruhu těchto osob rozhoduje KHS.
  3. Škola neprodleně informuje o vzniklé situaci a následných krocích v provozu školy, které stanoví KHS, žáky a jejich zákonné zástupce a svého zřizovatele.
  4. Škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem, pokud je znemožněna díky karanténě osobní přítomnost ve škole více než polovině žáků jedné třídy. Ostatní žáci, kterých se zákaz nedotkne, pokračují v prezenčním vzdělávání. Žáci mají povinnost se distanční výuky účastnit. Škola je povinna přizpůsobit distanční vzdělávání podmínkám žáků.
  5. V ostatních případech nemá škola povinnost poskytovat vzdělávání na dálku. Škola postupuje obdobně jako v běžné situaci, kdy žáci nejsou přítomni ve škole.

ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ

1. Škola se bude snažit zajistit postupné příchody žáků do jídelny.
  2. Hygiena a úklid bude probíhat dle pravidel stanovených MŠMT a MZd.
  3. Je kladen důraz na mytí rukou a dezinfekci rukou před vstupem do jídelny..
  4. Nebude umožněn samoobslužný výdej stravy a příborů.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. Školní družina bude tvořena převážně žáky 1. – 3. třídy, kteří jsou trvale přihlášeni. Ranní provoz bude zajištěn.

V Rokytnici nad Jizerou, dne 30. 8. 2020                                     Mgr. Blanka Zemánková