17. 4. od 16:30 - ve třídách a potom i v jídelně

Školní rok 2022/2023:

Školní rok 2021/2022:

Listopad

V úterý 2. 11. odpoledne jsme se věnovali uctění našich předků. Víme, že křesťané mají Památku zesnulých, ale jak to bylo ještě předtím? Teď už víme, že Keltové měli a mají Samhain, Slované uctívali bohyni Moranu.

dusicky

Září

Letos je nás ve třídě celkem 19, 9 dívek a 10 chlapců.

Běh do vrchu 29. 9., kategorie 6. + 7. třída:

Společná snídaně

Hned 3.září jsme se pokusili vytvořit něco společnými silami - snídani. Volba jídla byla celkem jednoznačná - palačinky. Zamysleli jsme se, jaké činnosti musíme vykonat, abychom se najedli a vše uvedli do původního stavu, a pak se každý přihlásil k činnosti, na kterou si troufal. Akorát jedna činnost zůstávala neobsazená - smažení! Nakonec se k ní přihlásili odvážlivci, kteří s touto činností mají zkušenosti z domova. Každý si pod jejich vedením usmažil vlastní kousky a snědl je u krásně prostřeného stolu.

Návštěva výstavy

21.září jsme se linkovým autobusem vydali do Jilemnice vstříc dobrodružství - "Dobrodružství pravěku". Jednalo se o výstavu ilustrací Zd. Buriana ke Štorchovým románům a hmotných nálezů. Tvůrcům výstavy se podařilo aktivně zapojit i děti - zkusily si vykřesat jiskru, nakreslit mamuta, hledat v textech, doplnit pracovní listy. A představte si, že kurátor výstavy je takový nadšenec, že se "podomácku" pokusil o nahrávku pravěké hudby!

Školní rok 2020/2021:

Září:

Na přelomu září a října jsme si užili  dva adaptační dny pod vedením Mgr. Martiny Grohmannové. Byly plné her,ale i učení. Vytvořili jsme si pravidla a jsme ochotni se jimi řídit, abychom se ve škole (a vlastně kdekoli) cítili bezpečně a příjemně.

Ve třídě máme 20 dětí, 8 dívek a 12 chlapců.

Školní rok 2019/2020:

Září: matematická hra v lese, přednáška o houbách, práce s interaktivní tabulí, písmena z našich těl

Zahájení školního roku 2016/17:

Veselé zoubky (2. 3. 2016): Učili jsme se části zubu, jak vzniká zubní kaz a učili jsme se správně čistit zuby. V testu jsme si říkali, kolik zubů má dočasný (dětský) chrup, kolikrát denně bychom si měli čistit zuby a kolikrát za rok bychom měli chodit k zubnímu lékaři. Co zubům neprospívá a co bychom měli raději jíst, abychom si nezničili naše zoubky.

Žáci dostali taštičky, kde byla zubní pasta, kartáček, přesýpací hodiny a brožurku o zubech.

Přespolní běh - 7. 10. 2015:

Foto:

Rozvrh hodin: je dostupný ve školním systému Bakaláři

Seznam žáků: ve třídě je 21 žáků, z toho 12 chlapců a 9 dívek