Otevření výuky pro 9. ročník - od 11. 5.

= výhradně pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školy z ČJ a M

= nepovinné - zájemci se musí přihlásit tř. uč. do středy 6. 5. 2020 do 10 hodin

- kdo z 9. ročníku nebude psát přijímací zkoušky na SŠ, toho se otevření školy vůbec netýká a zůstává doma v systému distanční výuky jako doposud

- podmínky pro účast na této výuce stanoví dopis ministra školství a manuál MŠMT:

Upřesnění týkající se 9. ročníků – dopis ministra školství a manuál MŠMT.

Vláda svým usnesením č. 491 ze dne 30. dubna 2020 rozhodla o tom, že od 11. května 2020 do škol budou moci docházet žáci 9. ročníků, a to za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Docházka nebude povinná, bude probíhat ve skupinách - příprava na ČJ a MA. Ve dnech pondělí, úterý středa – vždy od…do 10.45 hodin. Prosíme rodiče, aby nejdéle do středy 6. 5. 2020 do 10.00 hodin dali vědět třídní učitelce, zda se jejich dítě přípravy ve škole zúčastní. Paní učitelka třídní ještě ten den = středa 6. 5. 2020 dá vědět, ve které skupině přihlášený žák bude zařazen a v kolik hodin tato skupina bude začínat přípravu – např.: 7.45, 7.55,… Složení skupin je neměnné po celou dobu přípravy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později než k 11. 5. 2020. Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky – v našem případě vyučující ČJ a MA. Cílem je příprava na přijímací zkoušku. U žáků, kteří se nebudou účastnit práce ve škole, pokračuje distanční výuka na dálku. Po přijímacích zkouškách pokračuje u všech žáků distanční výuka na dálku.

Při cestě do školy a ze školy musí mít žáci zakrytá ústa a nos ochrannými prostředky (dále jen „rouška“), musí dodržovat odstup 2 metry (není to nutné např. u doprovodu žáka členem společné domácnosti). Každý žák bude mít s sebou dle potřeby svačinu a pití! Obědy od 11. 5. nebude možné objednávat – rekonstrukce WC a části jídelny.

Příchod ke škole a pohyb před školou:  Před školou se neshromažďovat, dodržovat odstupy 2 metry. Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu. Žáky před vstupem do školy vyzvedává pověřený pedagogický pracovník. Žáci dorazí v určený čas – ne dříve, ani později. Čipy nebudou v provozu – z bezpečnostních důvodů.

Vstup do budovy školy: Je umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám. Pedagogové odvedou žáky do tříd po skupinách. Všichni žáci nosí ve společných prostorách i ve třídě roušky. Každý žák bude mít s sebou minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. Škola je oprávněna vymezit prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat. Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka z přípravy.

V budově školy: Při přesunech skupin žáků, pohybu na chodbách, při návštěvě toalet či společných prostor je nutné, aby byly minimalizovány kontakty mezi skupinami. Při přesunech je vhodné dodržení odstupů 2 metry vždy, když je to možné (nejméně 1,5 metru). Není možné seskupování na chodbě o přestávkách. Přestávka se tráví ve třídě opět s dodržováním odstupu 2m.

Ve třídě:  Neprodleně po příchodu do třídy si musí každý žák důkladně umýt ruce, případně následně po umytí použít dezinfekci na ruce. Je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici. Je nutné zajistit takové rozmístění lavic ve třídě, které umožní dodržet patřičný odstup mezi žáky. Žáci si po každém vzdělávacím bloku = o přestávce vydezinfikují nebo umyjí ruce ve třídě. V každé třídě je nezbytné často větrat (minimálně jednou za hodinu po dobu 5 min). Škola povede evidenci o docházce žáků. V případě nepřítomnosti přihlášeného žáka, žádá škola informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy v případě žáků 9. ročníku nejdéle do 6. 5. 2020 do 10.00 hodin. Zákonný zástupce musí nejdéle v den nástupu žáka do školy dodat podepsané prohlášení (příloha) a podepsané potvrzení o seznámení se všemi výše uvedenými podmínkami – jinak žák nebude do školy vpuštěn.

Podmínkou pro nástup je odevzdání vyplněného Čestného prohlášení: